меню

14-16.06.2017р. відбулася наша конференція «Психіатрія сьогодення: шляхи розвитку та інтеграції»

З 14 по 16 червня на кафедрі психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П.Л. Шупика відбулася конференція з міжнародною участю «Психіатрія сьогодення: шляхи розвитку та інтеграції», яка була присвячена 90-річчю заснування кафедри.

Перший день розпочався урочистим відкриттям конференції, на якому звучало багато привітань, теплих та щирих слів з нагоди кафедрального свята.

Від нашої академії кафедру з 90-літтям привітала проректор з наукової роботи проф. Савичук Н.О. Від Нашої академії кафедру з 90-літтям привітала проректор з наукової роботи проф. Савичук Н.О. Вона побажала співробітникам кафедри плідної праці та творчих успіхів. Також кафедру привітали представники науково-практичного товариства неврологів, психіатрів та наркологів України, Інституту неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України, кафедри загальної, дитячої та судової психіатрії і наркології НМАПО ім. П.Л. Шупика, кафедри психосоматичної медицини, кафедра психіатріїї НМУ ім. О.О. Богомольця, Київського медичного університету УАНМ, ТМО «Психіатрія та наркологія» Київської області.

Завідувач нашої кафедри, професор Пилягіна Г.Я. розповіла гостям історію кафедри від її заснування до сьогодення. Це оживило спогади лікарів, які бачили як кафедра розвивається, змінюється впродовж всіх 90 років.  В своїй доповіді професор В.Д. Мішиєв висвітлив актуальні проблеми психіатрії та розповів про тісну співпрацю кафедри з ТМО «Психіатрія», яке є нашою основною клінічною базою впродовж багатьох років.

Шлях створення національної програми охорони психічного здоров’я висвітлила директор Українського НДІ соціальної та судової психіатрії і наркології, д.мед.н. І.Я. Пінчук.

Своїм досвідом щодо реабілітації психічно хворих пацієнтів поділилися харківські професори Н.О. Марута та Г.М. КожинаТакож на конференції прозвучали цікаві та різносторонні доповіді знаних вітчизняних науковців-психіатрів. Тему суїцидології розкрили професори Г.Я. Пилягіна, В.А. Розанов (Одеса), В.І.Коростій (Харків). Своїм досвідом щодо реабілітації психічно хворих пацієнтів поділилися харківські професори Н.О. Марута та Г.М. Кожина,. Сучасні тенденції в психофармакології висвітлили професор О.О. Хаустова (Київ), В.І. Коростій, О.І. Осокіна (Слов’янськ). Про особливості діагностики та лікування депресивних і тривожних розладів розповів професор О.К. Напреєнко. Вельми актуальною була доповідь професора О.С, Чабана (Київ) про особливості проявів стресу у сучасному соціумі. З доповіддю «Когнітивна еволюція та реформація психіатрії» виступив В.П. Самохвалов (Чехія). На секції з питань дитячої психіатрії виступили професори А.П. Чуприков (Київ), Е.А. Михайлова (Харків), а також к.мед.н. І.А. Марцинковський (Київ).

Активну участь у конференції приймали лікарі ТМО «Психіатрія», лікарі з Київської області, гості з інших областей, лікарі-курсанти нашої кафедри, а також лікарі-інтерни, лікарі-психологи, представники кафедри НМУ імені О.О. Богомольця

 

Міжнародну ланку учасників конференції представляли професори А.Я. Іванов (США, Балтимор), А. В. Калуєв (США, Нью-Орлеан), В.П. Самохвалов (Чехія). Відео-доповідіь А. В. Калуєва була присвячена нейробіології стресу, у своєму відео-виступі А.Я. Іванов розповів про розуміння функціонування свідомості з погляду нейрофізіолога.
Всі співробітники кафедри та молоді науковці – клінічні ординатори та аспіранти кафедри – розкрили теми своїх досліджень показали в якому напрямку працює кафедра, що саме досліджує.

Два дні конференції були присвячені темам стресу, психотерапії та реабілітаціїДва дні конференції були присвячені темам стресу, психотерапії та реабілітації. Майстер-клас на тему «Екзистенціальний коучинг» доцента Ю.О. Живоглядова викликав дискусії та чимало запитань серед гостей. Про когнітивно-поведінковий підхід у лікуванні обсесивно-компульсивного розладу детально розповіла супервізор-викладач Українського католицького університету В.Ю. Паробій (Київ-Львів), про третю хвилю КПТ, а саме майндфулнес-підхід розповів психолог О.С. Столярчук (Київ). Нікого не залишили байдужими майстер-класи з інтуїтивного малювання (Г.М. Бахова, Киїів-Хорол),  роботи з батьками (Г.В. Калмикові, С.О. Калмиков, Одеса), воркшоп по методам реабілітації у психіатрії (М.В, Нестурчук, Киїів).

Приклад співпраці науковців та лікарів-практиків демонструє реабілітаційний центр, який організував роботу кафе на території лікарні, де працюють люди, які вже пройшли лікування. Учасники конференції прийняли участь в секції, де завідувач Центру реабілітації ТМО «Психіатрія» К.Є. Зеленов розповів про організацію реабілітаційної роботи з пацієнтами.

Активну участь у конференції приймали лікарі ТМО «Психіатрія», лікарі з Київської області, гості з інших областей, лікарі-курсанти нашої кафедри, а також лікарі-інтерни, лікарі-психологи, представники кафедри НМУ імені О.О. Богомольця, психологи з університету ім. Т. Г. Шевченка та інших Вузів Києву, а також багато практикуючих психологів.

Нікого не залишили байдужими майстер-класи з інтуїтивного малювання (Г.М. Бахова, Киїів-Хорол),  роботи з батьками (Г.В. Калмикові, С.О. Калмиков, Одеса), воркшоп по методам реабілітації у психіатрії (М.В, Нестурчук, Киїів)Всі три дні на конференції панувала дружня атмосфера. Постійно відчувалося тепло з яким організатори приймали гостей: усім доповідачам вручили подарунок, зроблений руками пацієнтів, власне тих, для кого ми і працюємо.

контакти

Кафедра психіатрії, психотерапії та медичної психології Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика

04080, м. Київ, вул. Кирилівська (вул. Фрунзе) 103-А, корпус 7 (103K7 на мапах google), 2-й поверх

Тел. +38(044)468-36-11, +38(044)468-38-45

наш сайт: mentalhealth.org.ua

сайт-партнер про психофармакологію: psychopharmacology.com.ua

зв'яжіться з нами