меню

САМОРУЙНІВНА ПОВЕДІНКА У ПІДЛІТКІВ

САМОРУЙНІВНА ПОВЕДІНКА У ПІДЛІТКІВ

Останнім часом пильна увага преси була звернена до проблеми так званих «Груп смерті».

Безумовно, проблема суїцидальної поведінки або інших варіантів самоушкоджень в дитячому та підлітковому віці завжди була вкрай важливою для фахівців психіатрів чи психотерапевтів. Але в останні декілька тижнів надходять дані щодо різкого зростання самогубств дітей у віці 12-16 років, котрих спеціально підбурюють на такі страшні вчинки певні злочинці та нелюді (бо інакше таких людей назвати не можна).

У соціальних мережах розповсюджені певні групи за назвами «Синий кит», «Тихий дом», «Няпока», «Разбудите меня в 4.20», де підліткам пропонується так звана «квест-гра», метою якої є нанесення собі самоушкоджень з фіксацією цього за допомогою гаджетів та викладення цих фото в мережі, і останнім кроком – самогубство дитини.

Радує те, що швидко реагують державні структури (КМДА, національна та кібер-поліція) та медійна спільнота, так і самі батьки відгукнулися на такий страшний виклик сьогодення.

САМОРУЙНІВНА ПОВЕДІНКА У ПІДЛІТКІВ

Шалена суспільна увага до цих питань також помітна в декількох інтерв’ю та телерепортажах, у котрих взяла участь завідувач кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології, проф. ГЯ. Пилягіна.

Це виступ у прямому ефірі Телеканалу ZIK 21.02.2017 «Перші про головне. Коментарі» (https://www.youtube.com/watch?v=IgkOrcB93eM),

Телерепортаж у передачі «Ранок з Україною», запис від 22.02.2017 (Телеканал Україна, http://ranok.kanalukraina.tv/ru/episode/ranok-z-ukrajinoyu-22-02-2017), інтерв’ю «Дети думают дождь» у газеті «Дзеркало тижня» №8.

Цим питанням також було присвячено засідання робочої групи, що створив Департамент освіти і науки, молоді та спорту Києва, яке відбулося 22.02.2017
У роботі робочої групи з питань запобігання суїцидальній поведінці у підлітків активну участь прийняла перший заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Челомбітько В. Ю.

Розробку методичних рекомендацій очолив заступник директора з науково-експериментальної та організаційної роботи, головний науковий співробітник лабораторії вікової психофізіології Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України, доктор психол. наук, професор Болтивець С.І., його заступником з медичних питань призначено завідувача кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології, проф. ГЯ. Пилягіна.

Посилання за темою:

 1. https://ru.tsn.ua/video/video-novini/ukrainskie-sensacii-smert-na-zakaz.html
 2. http://www.mvs.gov.ua/ua/news/5716_YAk_zapobigti_dityachim_suicidam_Poradi_batkam_vid_Departamentu_kiberpolicii_SPISOK_AKAUNTIV.htm

Статті на тему пов’язані з тему само руйнівної поведінки у підлітків:

 1. Г.Я. Пилягина Особенности суицидогенеза аутоагрессивного поведения в молодом воздасте // Проблеми медичної науки та освіти. – 2003. – № 4. – С. 53–57.
 2. Г.Я. Пилягина Механизмы патологического приспособления и детская травматизация в суицидогенезе // Укр.  мед. часопис. – 2003. – № 6 (38). – С. 49–56.
 3. Г.Я. Пилягина, С.А. Чумак Суицидогенез: патогенетические механизмы рецидивировании аутоагрессивного поведения // Архив психиатрии.– 2007. – Т. 13, № 2(49). – С.6-21.
 4. Г.Я. Пилягина Возрастные отличия в проявлениях  экзистенциального кризиса у суицидентов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л. Шупика.– К., 2008.– Вип.17.– кн.1.– С.360–368.
 5. Г.Я. Пилягина Диагностика депрессивных состояний у детей и подростков в общесоматической практике // Сімейна медицина.– 2013 (48).– № 4.– С.65 – 69.
 6. Г.Я. Пилягина, С.А. Чумак Предикторы формирования и рецидивирования саморазрушающего поведения // http://cyberleninka.ru/article/n/prediktory-formirovaniya-i-retsidivirovaniya-samorazrushayuschego-povedeniya
 7. Г.Я. Пилягина, Когнитивно-ємоциональный дефицит и когнитивно-эмоциональный дисбаланс в личностном развитии , формировании психической патологии и патогенезе саморазрушающего поведения // http://cyberleninka.ru/article/n/kognitivno-emotsionalnyy-defitsit-i-kognitivno-emotsionalnyy-disbalans-v-lichnostnom-razvitii-formirovanii-psihicheskoy-patologii-i
 8. SUICIDAL BEHAVIOR IN CHILDREN AND ADOLESCENTS // https://www.apa.org/about/governance/president/suicidal-behavior-adolescents.pdf
 9. Adolescent suicide and suicidal behavior //  http://www.kuleuven.be/vesaliusonline/SD_Adriaenssens_09.pdf

контакти

Кафедра психіатрії, психотерапії та медичної психології Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика

04080, м. Київ, вул. Кирилівська (вул. Фрунзе) 103-А, корпус 7 (103K7 на мапах google), 2-й поверх

Тел. +38(044)468-36-11, +38(044)468-38-45

наш сайт: mentalhealth.org.ua

сайт-партнер про психофармакологію: psychopharmacology.com.ua

зв'яжіться з нами