меню

Невротичні розлади в практиці сімейної медицини

22.02.2017 завідувач кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології, проф.. ГЯ. Пилягіна провела  майстер клас на тему «Невротичні розлади в практиці сімейної медицини» для лікарів Дарницького району міста Києва.

Невротичні розлади – це ті психопатологічні порушення, з якими найчастіше зустрічаються сімейні лікарі.

Насамперед, мова йде про тривожно-депресивні та соматоформні розлади. Для сімейних лікарів дуже важливо знати і розуміти невротичну сутність цих розладів, бо пацієнти скаржаться лише на соматичні проблеми. І якщо лікар не зможе диференціювати ґенез подібних станів, то терапія спрямована на лише на купірування болю – це те, що найчастіше стає приводом звернення  до лікаря – то ефект не може бути досягнутий, бо таке лікування не торкається основної причини. Таким чином, соматоформні ознаки розладу не тільки залишаться, а ще й дуже часто хроніфікуються, що викликає суттєве погіршення якості життя пацієнта, зниження його соціального функціонування та викликає його потребу неодноразово звертатися за допомогою до лікаря з формулюванням «стан неясного ґенезу». 

Саме принципам диференційної діагностики, терапії та супроводу таких хворих йшлося на майстер-класі.

Невротичні розлади в практиці сімейної медицини

Статті на тему пов’язані з тему само руйнівної поведінки у підлітків:

  1. Г.Я. Пилягина, В.Д.Мішиєв Психіатрія // Еталони практичних навиків для лікарів загальної практики – сімейної медицини: навчально-методичний посібник. –  К.: 2013. – Т.2. – С.127-134.
  2. Г.Я. Пилягина, Дубровская Е.В. Психососматические расстройства в детском и подростковом воздасте // Новости медицины и фармации.– 2008.– № 243.– С.60 – 65.
  3. Г.Я. Пилягина, Дубровская Е.В. Нарушения привязнности и их роль в формировании психосоматических расст-ойств детского возраста // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л. Шупика.– К., 2008.– Вип.17.– кн.1.– С.287–297.
  4. СОМАТОФОРМНЫЕ РАССТРОЙСТВА В СФЕРЕ ПРОФЕССИЙ ЧЕЛОВЕК–ЧЕЛОВЕК // http://cyberleninka.ru/article/n/somatoformnye-rasstroystva-v-sfere-professiy-chelovek-chelovek
  5. В. Гиндикин Справочник. Соматогенные и соматоформные психические расстройства.– К., 2000
  6. П. Т. Петрюк, И. А. Якущенко ПСИХОСОМАТИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА: ВОПРОСЫ ДЕФИНИЦИИ И КЛАССИФИКАЦИИ // http://www.psychiatry.ua/articles/paper144.htm

Психотерапевтична школа. Заняття 2

контакти

Кафедра психіатрії, психотерапії та медичної психології Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика

04080, м. Київ, вул. Кирилівська (вул. Фрунзе) 103-А, корпус 7 (103K7 на мапах google), 2-й поверх

Тел. +38(044)468-36-11, +38(044)468-38-45

наш сайт: mentalhealth.org.ua

сайт-партнер про психофармакологію: psychopharmacology.com.ua

зв'яжіться з нами