меню

Екзистенціальна терапія від теорії до практики

16 вересня 2016 року кафедрі психіатрії, психотерапії та медичної психології був проведений міждисциплінарний семінар «Екзистенціальна терапія від теорії до практики». Його учасниками стали співробітники, слухачі-курсанти, інтерни та клінічні ординатори нашої кафедри і кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії та наркології, лікарі ТМО «Психіатрія» у м.Києві, а також психологи та психотерапевти м. Києва, які цікавляться новинами щодо екзистенціальної психотерапії.

Під час семінару слухачі прослухали лекцію завідувача кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології, професора Галини Яківни Пилягіної, яка розповіла про свою участь у IX міждународній конференції Східно-Європейської асоціації екзистенціальної терапії «Екзистенційний вимір у консультуванні та психотерапії», котра відбулася у Бирштонасі (Літва), 3-7 вересня 2016 р. Одними з головних спікерів конференції були засновники Асоціації та всесвітньо відомі терапевти, що працюють у екзістенційному підході, професор Рімантас Кочунас (Літва), Олександр Алексейчик (Літва), а також гості конференції професори Ернесто Спінеллі, Саймон ДюПлок (Великобританія), Віктор Каган (Германія).

Учасники семінару також мали нагоду ознайомитися з презентацією, в якій були висвітлені теми і доповіді, які мали місце на конференції та побачити відеоматеріали. Слухачам було донесено сучасне уявлення про основні теоретичні концепції екзистенціальної терапії. Особливу увагу проф.. Г.Я. Пилягіна приділила висвітленню теоретичних і практичних питань, котрі обговорювалися та пророблялися на семінарі «Опорні принципи екзистенціальної терапії» (ведучий – проф. Ернесто Спінеллі), а також тому, як застосовуються принципи екзистенціальної психотерапії у клінічній практиці. Підґрунтям цього було знайомство з роботою відділення психотерапії міського центру психічного здоров’я м. Вільнюс (Літва), котре очолює Олександр Алексейчик, у якому мала можливість стажуватися Г.Я. Пилягіна.

Також слухачам були рекомендовані друковані праці для поглиблення знань щодо теорії і практики екзистенціальної психотерапії, а саме твори Ірвіна Ялома («Экзистенциальная психотерапия», «Шопенгауэр как лекарство», «Проблема Спинозы»), Віктора Франкла («Основы логотерапии. Психотерапия и религия», «Сказать жизни "Да" :психолог в концлагере», «Доктор и душа»), Ернесто Спінеллі («Зеркало и молоток», «Practising Existential Psychotherapy: The Relational World»), Олександра Єфімовіча Алексейчика («Психотерапия жизнью. Интенсивная терапевтическая жизнь»).

Наша кафедра буде і надалі намагатися поглиблювати науково-практичні стосунки з європейськими колегами.

контакти

Кафедра психіатрії, психотерапії та медичної психології Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика

04080, м. Київ, вул. Кирилівська (вул. Фрунзе) 103-А, корпус 7 (103K7 на мапах google), 2-й поверх

Тел. +38(044)468-36-11, +38(044)468-38-45

наш сайт: mentalhealth.org.ua

сайт-партнер про психофармакологію: psychopharmacology.com.ua

зв'яжіться з нами